Víno nebo Champagne ?

Vinařství STÁVEK (CZ) www.stavekvinarstvi.cz

STÁVEK / Vlašák

Polosuchý Vlašák je krásně uhlazený, květnatý... Můžete cítit citrusy ale také sušené bylinky a medové tóny. 

STÁVEK / Cabernet Moravia Rosé

Polosuché rosé vás upoutá krásně sytou malinovou barvou, která je dána delší macerací hroznů. V tomto víně můžete objevit aroma černého bezu a černého rybízu, které přechází také do chuti.

STÁVEK / RIESLING

Riesling je naturální víno, které leželo 12 měsíců v barrique sudech bez přídavku jakýchkoliv aditiv. Barva je sytě zlatá, lehce zakalená, protože víno nebylo filtrováno. V bohaté vůni se vyjímá hlavně kokos a také ananas. V chuti je víno osvěžující, se stopami páleného dřeva.

STÁVEK / Šeďák

Víno vyrobené z odrůdy rulandské šedé, má díky mnoha hodinové maceraci na slupkách lehce naoranžovělou barvu. Ve vůni příjemná květnatost je doplněná tóny žlutého ovoce. Chuť je plná, dlouhotrvájící a harmonická.

STÁVEK / Mi Amore

Mi Amore je lehce perlivé růžové víno z moravské odrůdy André. Ve vůni můžete cítit třešně a jahody. V chuti ucítíte jemné perlení a lehký zbytkový cukr, který se krásně doplňuje s příjemnou kyselinkou.

STÁVEK / Cuvée Pálava

Cuvée stvořené z odrůd, ze kterých byla Pálava vyšlechtěna- z Tramínu červeného a Mulleru. V tomto víně narazíte hlavně na meruňky, ale můžete najít také tropické ovoce. V chuti je suché, přesto působí nasládle a plně.

STÁVEK / Hibernal

Hibernal je nejsladší víno od Stávka, obsahuje 17 g zbytkového cukru, čímž se řadí mezi polosladká vína. Můžete v něm cítit vůni broskví a černého bezu. V ústech je mohutný, plný a díky příjemné kyselince také svěží.

STÁVEK / PetNat

Zkratka Pet nat pochází z francouzkého petillant naturel, což znamená přirozeně perlivý. Toto jemně perlivé víno vzniká dokvášením burčáku v uzavřené lahvi a proto je také kalné. Tento způsob výroby dává vínu vůni připomínající burčák, v chuti je však suché, lehké a příjemě pitelné. Pet nat je vyroben bez přídavku oxidu siřičitého, bez filtrace a jakýchkoliv aditiv.

Petrus vína (Španělsko) www.petrus-vino.cz

Cava Molí Coloma Brut

Bílé šumivé víno brut, z vinařské oblasti Cava, z odrůd Parellada, Xarello, Macabeo a Chardonnay. Vyrábí se tradiční metodou champenoise. Má slámově žlutou barvu s nazelenalým odstínem, jemné a perzistentní bublinky, aroma jablek a citrusového ovoce. V chuti je svěží a jiskřivé, elegantní, minerální, s příjemným závěrem. 

Gorgorito Verdejo, Bodegas Copaboca

Bílé víno suché, z vinařské oblasti Rueda, vyrobené z odrůdy Verdejo z vinic v přírodním parku Vega del Duero – Ribera del CastronuñoMá světle slámově žlutou barvu, svěží aroma s tóny angreštu. V chuti je svěží a čisté s lehkou delikátní mocností a příjemnou kyselinkou, je jiskřivé, s dlouhotrvající dochutí. Víno je lehké, ale příjemné.

Sumarroca Temps de Flors, Penedés

Bílé víno suché, z vinařské oblasti Penedés, z odrůd Xarello, Muscat a Gewürztraminer. Macerace probíhá při teplotě 10 °C, fermentace pak 22 dní v tancích z nerezavějící oceli při kontrolované teplotě 14 °C. Má světle slámově žlutou barvu, exotické aroma jarních květin, růží, azalek a jasmínu, broskvového nektaru, melounu, liči, broskví, hrušek a tropického ovoce, s tóny pomerančové kůry a medu. V chuti je ovocité, měkké, svěží a vyvážené, s dlouhým, lehce kořenitým závěrem. 

Pazo de Villarei Albariño

Bílé víno suché, z vinařské oblasti Rías Baixas, z odrůdy Albariño z podoblasti Val do Salnés poblíž Atlantického oceánu. Fermentce probíhá dlouhou dobu v tancích z nerezavějící oceli při nízké teplotě, aby byl zachován aromatický potenciál odrůdy. Má atraktivní slámově žlutou barvu s nazelenalým odstínem, aroma citrusového ovoce, pomela, meruněk a květin. V chuti je příjemné s osvěžující kyselinkou, slaností a tóny ovoce.

Familia Pacheco Organic, Jumilla

Červené víno suché, z vinařské oblasti Jumilla, z odrůdy Monastrell. Fermentuje v tancích z nerezavějící oceli. Jedná se o mladé víno, které nezrálo v dubových sudech, respektující přírodní proces výroby ve vinici i ve vinařství. Je certifikováno jako ekologické víno. Má rubínově červenou barvu, aroma lesního ovoce a hořké čokolády. V chuti je vyvážené, jemné, svěží, s příjemnou tříslovinou. 


Viña Aleza Selección, Bodegas Francisco

Červené víno suché, z vinařské oblasti Toro, z odrůdy Tinta de Toro ze 40 let starých keřů. Fermentace probíhá při kontrolované teplotě 24 °C po dobu 10 dní. Zraje 4 měsíce v amerických dubových sudech. Má třešňově červenou barvu, komplexní aroma ovoce a zakouřenosti. V chuti je masité, výrazné, tělnaté a kulaté s příjemnou tříslovinou. 

Finca del Marquesado Crianza, Rioja

Červené víno suché, z vinařské oblasti Rioja, z odrůd Tempranillo, Garnacha a Graciano. Fermentace probíhá v tancích z nerezavějící oceli. Zraje 13 měsíců v amerických dubových sudech. Má rubínově červenou barvu s garnátovým odstínem, výrazné aroma červeného ovoce a fialek s nádechem vanilky, muškátového oříšku a cedrového dřeva. V chuti je kulaté, vyvážené a masité s tóny čerstvého ovoce.

Tobelos Crianza, Rioja

Červené víno suché, z vinařské oblasti Rioja, z odrůdy Tempranillo. Zraje 13 měsíců ve francouzských, amerických a středoevropských sudech. Má tmavě třešňově červenou barvu s garnátovým odstínem, intenzivní aroma červeného ovoce, kakaa, koření, čokolády a zakouřenosti. V chuti je masité, vyvážené s příjemnou tříslovinou a kyselinkou, svěží, s tóny zralého červeného ovoce a dlouhou dochutí. Toto víno je vlajková loď vinařství.

Prosecco (Itálie)

Bepin de Eto Prosecco DOCG Superiore

Slámově žlutá barva šumivého vína s dotykem zeleného odlesku.Jemné, delikátní perlení. V první fázi vůně tóny čerstvě upečeného chleba, následovány dotekem jablka, hrušky a broskve. K tomu náznak růžových lístků a květů akácie. Šťavnatá chuť je jemná, komplexní a vyvážená zároveň s dotekem svěží citrusové kyseliny. Elegantní a dlouhá chuť. Extra suché. 

Bepin de Eto Spumante Rosato

Plná vůně obsahující bohatou škálu ovocných tónů. Mimo jiné bílé broskve, meruňky, žlutý meloun, lyčii, růžový grep a zralý ananas. Následují květnaté tóny s dominancí růžových lístků. Chuť jemná a dlouhá, s postupnou plností, mnohovrstevnatá a šťavnatá.

Bepin De Eto Conegliano Valdobbiadene

Bledě slámově žluté šumivé víno smaragdové barvy, působivě zářivé. Jako první se objeví jemná nota čerstvě upečeného chleba, po níž následuje jablko, hruška a broskev, spolu s vytříbenými dojmy z lístků a květů akácie. Chuť v ústech je svěží a plné chuti s příjemnou kyselostí v závěru. 


Rebuli Zerogrammi Superiore DOCG

Luxusní víno světle slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky a s intenzivní vůní květů, broskve, květu mandlovníku a estragonu je suché a hladké. Toto šumivé víno se vyznačuje květinovou chutí připomínající akacii. Na začátku je chuť aromatičtější, konec je vyvážený. Prosecco je vyrobeno z hroznů odrůdy Glera. Jedná se o starobylou italskou odrůdu bílé vinné révy, ze které se vyrábí převážně šumivá a perlivá vína.

Marsuret Maria Rosé Spumante Rosato

Intenzivní, komplexní, s vůní živé růže. Mladá, svěží vůně červeného a zralého ovoce. Plná, sametová, měkká s příjemnou strukturou. Jemná perlivost. 

Nani Rizzi Valdobbiadene DOCG Brut

Italské léto uzavřené ve stylové láhvi. Tohle velmi suché prosecco je potěchou pro všechny smysly. Jasná slámově žlutá barva, svěží ovocně-květinová vůně s tóny jablek, žlutých broskví, růží a akátových květů a plná, fantasticky šťavnatá chuť. 

Scavi & Ray Prosecco Frizzante

SCAVI & RAY FRIZZANTE dopřává smyslům svěžest, lehkou vůni a ovocnou perlivost. Je lisováno výhradně z dokonale vyzrálých bílých hroznů Glera. 

Vignana Treviso Extra Dry Prosecco DOC

Italská klasika s velmi plnou chutí, která vás překvapí ovocnou vůní a jiskřivou barvou. Tóny meruňky a jablka doplňuje s jemným perlením nádech květů akácie. 

Vybraná vína (Itálie)

Primitivo Salento IGT Quattro Passi

Intenzivní rubínově červená barva, chuť velmi ovocná a jemná, po zralém červeném ovoci. Plná, harmonická s jemnými tříslovinami a dlouhým závěrem. 

MarioGiacondi Chardonnay

Velmi lehké víno s nádechem meruňek a mandarinky, doplňuje svěží jiskra a slámová barva, vyvážená kombinace bez typické kyselosti. 

Cielo Primitivo Primasole IGT Puglia

Bohaté a silné víno sklizené ve své rané fázi, aby se posílily tóny prvotního ovoce. Barva je výrazná, rubínově červená. Buket delikátní s tóny fialek, angreštu a koření. Chuť je plná a energická, ale zakulacená. Hodí se k zvěřině, pečením a sýrům.

Caleo Montepulciano d'Abruzzo DOC

Suché víno tmavé rubínově červené barvy s fialovými odlesky. Příjemné ovocné aroma následuje chuťový vjem vína plného těla s jemnými taniny a optimální aciditou.

Champagne

Moët & Chandon Brut Impérial

Slámově zlatá barva se zelenkavými odlesky. Aroma odhaluje zralé bělomasé ovoce (jablko, hruška, bílá broskev), citrusy, květinové tóny (limetkový květ) s náznakem briošky a ořechů. Chuť v sobě snoubí bohatost a lehkost ovoce společně se svůdným pohlazením jemných bublinek. Moët Impérial lze podávat jak jako aperitiv, tak napárovat společně s předkrmem, hlavním jídlem i dezertem. Sladký závěr pak zajistí ve spojení s broskvemi, například v broskvovém koláči s lehkým krémem s bílé čokolády. Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi.

Moët & Chandon Rosé Impérial  

Moët & Chandon Rosé Impérial má celistvou a ovocnou chuť díky přidání Pinot Noir ve fázi vytvoření směsi a dlouhé době zrání. Má výraznější aroma a je ideální podávat ho s rybou na delikátním kořeněném základě. Moët & Chandon Rosé Impérial je dokonalý k lososu, kuřeti, jehněčímu stehnu nebo hovězímu filé. Vhodně doprovodí i ovocné dezerty.Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi.